HET WIKIPEDIA-KAARTSPEL

Een wereld in elk pakket.

Echte ontdekkingen. Buitengewone kaarten.

Vijf kaarten. Geen account nodig om te proberen.

Gratis te spelen. Twee pakketten van ons.

Het verzamelkabinet

Zes zeldzaamheden. Een hele wereld om te ontdekken.

Bouw je eigen verzameling samen

VOOR DE EINDELOOS NIEUWSGIERIGE

Elk Wikipedia-artikel is een kaart.

Scheur pakketten met echte artikelen open. Hoe meer mensen een pagina lezen, hoe zeldzamer de kaart. Lange artikelen komen hard aan, en onderwerpen die in veel talen worden behandeld, houden de grens.

WikiMasters is een gratis online verzamelkaartspel waarbij elke kaart een echt Wikipedia-artikel is. Je opent pakketten, voltooit een album met samengestelde sets en speelt quizduels met de kaarten die je bezit.

Communityregels
Geïllustreerde verzamelkaarten met een blauwe planeet, een klassiek beeldhouwwerk en een botanische kas
GROTE IDEEËN. KLEINE KAARTEN.

ECHT ARTIKELEN · ECHTE ONTDEKKINGEN

Hoe een artikel een kaart wordt

Drie cijfers, allemaal gemeten in de live-encyclopedie.

01

Zeldzaamheid

Ingesteld op basis van het aantal mensen dat het artikel vorige maand heeft gelezen.

02

Aanval

Groeit mee met de lengte van het artikel.

03

Verdediging

Groeit met het aantal Wikipedia-talen dat het onderwerp behandelt.

Zes zeldzaamheden, ingedeeld naar lezerspubliek

Maandelijkse lezers op Engelse Wikipedia. De Franse schaal is lager omdat de Franse editie minder verkeer heeft.

  • Algemeen0+ lezers / maand
  • Soms300+ lezers / maand
  • Zeldzaam3.000+ lezers / maand
  • Super zeldzaam40.000+ lezers / maand
  • Ultra zeldzaam200.000+ lezers / maand
  • Legendarisch500.000+ lezers / maand

02 / MEER DAN EEN COLLECTIE

Verzamel. Verbind. Concurreer.

Wat u kunt doen

01

Openen packs

Elke acht uur een gratis pakket, maximaal drie in reserve. De laatste kaart van elk pakket is zeldzaam of beter.

02

Vul je album

Zes samengestelde sets om te voltooien, plus tags en pins om alles wat je trekt te ordenen.

03

Win quizduels

Vijf vragen getrokken uit de kaarten die in het spel zijn. Een goed antwoord slaat toe bij je aanval; hun verdediging verzacht de klap.

04

Ruil duplicaten

Verwissel de kaarten die je twee keer hebt voor de kaarten die je mist.

05

Run veilingen

Maak een lijst van een zeldzame trekpleister en kijk hoe de biedingen binnenkomen.

06

Word lid van een gilde

Werk samen, praat en rangschik als een groep.

07

Speel met vrienden

Voeg vrienden toe, stuur ze een bericht en daag ze rechtstreeks uit.

08

Beklim het klassement

Elke kaart draagt bij aan je score. Prestaties markeren de mijlpalen.

GOED OM TE WETEN

Vragen

Wat is WikiMasters?

WikiMasters is een gratis online verzamelkaartspel waarbij elke kaart een echt Wikipedia-artikel is. Je opent pakketten, voltooit een album met samengestelde sets en speelt quizduels met de kaarten die je bezit.

Hoe wordt de zeldzaamheid van een kaart bepaald?

Zeldzaamheid wordt bepaald door het aantal mensen dat het artikel in de afgelopen 30 dagen heeft gelezen. Op de Engelse Wikipedia is minder dan 300 maandelijkse lezers Algemeen, 300+ Ongewoon, 3.000+ Zeldzaam, 40.000+ Super zeldzaam, 200.000+ Ultra zeldzaam en 500.000+ Legendarisch. De Franse Wikipedia gebruikt een lagere schaal omdat deze minder verkeer heeft.

Waar komen aanval en verdediging vandaan?

De aanval groeit met de lengte van het artikel op een logaritmische schaal van 1 KB tot 400 KB. De verdediging groeit met het aantal Wikipedia-taaledities die het onderwerp behandelen. Beide variëren van 1.000 tot 9.990.

Hoe werken duels?

Je kiest vijf kaarten en staat tegenover de Archivaris gedurende vijf rondes. Elke ronde stelt een vraag over de kaarten in het spel, zoals welk artikel een uittreksel beschrijft of welk onderwerp meer lezers heeft. Een goed antwoord toeslaat met de aanval van jouw kaart, verminderd met maximaal 60% door de verdediging van de tegenstander. Het hogere totaal levert munten op.

Is het gratis?

Ja. Je krijgt elke acht uur een gratis pakket, maximaal drie in reserve, plus 200 munten als je je aanmeldt. Extra pakketten kosten 120 munten, verdiend door duels te spelen. Er is geen betaalde valuta.

Is WikiMasters aangesloten bij Wikipedia?

Nee. WikiMasters is een onafhankelijk project. De kaarttekst komt van Wikipedia onder CC BY-SA 4.0 en afbeeldingen van Wikimedia Commons; elke kaart linkt terug naar het bronartikel en de auteurs.

Welke talen worden ondersteund?

Kaarten volgen de taal van de site, met titels en samenvattingen uit de bijbehorende Wikipedia-editie. Alle 19 talen worden ondersteund. Je kaarten, zeldzaamheid en waarden blijven behouden bij het wisselen van taal. Ontbreekt een lokaal artikel, dan tonen we een melding en een link naar het origineel.

Blijf nieuwsgierig. Begin met verzamelen.

Gratis account. Geen advertenties. Encyclopedische inhoud van Wikipedia onder CC BY-SA.

Begin met verzamelen